The Well – didžiausia ir nuogiausia SPA Skandinavijos šalyse

Dar visai šviežutėlis, 2015 metų gruodį atidarytas, 10,500 kvadratinių metrų, trijų aukštų SPA centras-milžinas, vos už 15 minučių kelio nuo Oslo. Skandinaviškai dailus ir modernus, pasak paskalas mėgstančių šaltinių, 400  milijonų kronų kainavęs – SPA kompleksas. Patiks Osle ilgai gyvenantiems, kartais nuobodžiaujantiems ir nebesugalvojantiems, ką dar galima būtų nuveikti, kai lauke bjauriai lyja ar sninga – tai galima sakyti, visiems, apie 9 mėnesius per metus. Taip pat puiki idėja turistams, netikėtai supratusiems, kad Oslo muziejai nėra patys įdomiausi ir trijų dienų šiame mieste jiems tikrai per daug.

Ši pramoga netiks supermamytėms ir supertėveliams, negalintiems ar neturintiems, kur palikti savo atžalų, nes įėjimas į SPA karalystę tik nuo aštuoniolikos metų. Taip pat nerekomenduočiau atvykti su didele draugų kompanija, tėvais, uošviais, žentais, dukterėčioms, pusbroliais, nebent esate įpratę vieni kitus matyti nuogus. Nors ir romantiška, ši SPA ne visai tinkama pirmiesiems pasimatymams, bet jei manote, kad simpatijos niekaip kitaip artimiausiu metu nepavyks pamatyti apsinuoginusios/sio, tuomet galite rizikuoti.

Visi likusieji, SPA centre galės praleisti nors ir visą mielą dieną, nes veikti tikrai yra ką.

Jūsų malonumui

15 įvairiausių pirčių: suomiška, japoniška, tropinė, garinė, vaistažolių, kristalų netgi Šiaurės pašvaistės ir Art Deco stiliaus pirtys. Taip pat sauna su televizija, taip ir pavadinta – TV sauna. Lankantis paskutinį kartą, joje rodė sporto varžybas. Ten galėsite uždaryti savo vyrą, jei jums norėsis pabūti ilgiau, o jam jau nusibodo ir laikas namo.

11 baseinų. Didysis Wellness baseinas – pilnas įvairiausių masažuojančių, povandeninių srovių, kad neliktų neišmasažuota nė viena kūno vietelė. Klasikinės jacuzzi tiek viduje, tiek lauke. Du karšto, mineralinio vandens pripildyti baseinai, vienas viduje, kitas – japoniškasis Onsen – lauke.

Dušai ir kitos vandens atrakcijos. Taip, kai kurie dušai verti jūsų dėmesio. Pavyzdžiui, Art Deco – bendrasis vyrų ir moterų nuogybių dušas išties įspūdingai apšviestas. O tropiniame „Urve“ su kriokliais užsimerkęs, masažuojamas šiltų srovių, gali pasijusti kaip tikras, laukinis tarzanas ar ta žavinga mergina, besiplaunanti galvą džiunglių vidury, iš Herbal Esences šampūno reklamos.

2016 metais SPA centras laimėjo apdovanojimą už geriausią visoje Norvegijoje vidaus apšvietimo dizainą. Šviesos tikrai puikios ir ženkliai prisideda prie jaukios bei atpalaiduojančios aplinkos kūrimo. Dar labai smagu, kai niekas nemato ir pats nematai, įvairiausių svetimų kūnų netobulumų, maloniau, kai juos dengia lengvas paslapties šešėlis.

Priklausomai nuo savaitės dienos ir apsilankymo laiko, galima patekti į kainą įeinančius SPA užsiėmimus. Tokius kaip Japoniška arbatos gėrimo ceremonija ar visuotinė šveitimosi (peelingo) procedūra. Tvarkaraštį rasite čia: https://thewell.no/bad-spa-og-velvaere/aktiviteter

SPA komplekse veikia restoranas ir baras. Lyginant su kitais Oslo restoranais, kainos labai padorios. Lyginant su kitais Europos miestais, kainos, žinoma, aukštos.

Nei nuogi, nei apsirengę

Į SPA kainą įeina chalatas, šlepetės, du rankšluosčiai. Rankšluostis, skirtas vaikščioti į pirtis, pakandamai didelis, užtenka ir atsisėsti, ir prisidengti, kas nemėgsta per daug afišuotis. Bet norintiems prigulti iš medžio suręstoje pirtyje, prisidengti jau nebepavyks. Pagal visus reikalavimus, nė vienas jūsų kūno lopinėlis neturėtų liesti brangiosios SPA medienos. Tam, kad neįsigertų prakaito kvapas ir galima būtų ilgai ir laimingai visomis pirtimis naudotis. Žinoma, niekas su rimbu nevaikšto ir per už rankšluosčio krašto išlindusias galūnes nekapoja, bet norvegai žino taisykles ir mėgsta jų laikytis, todėl, jei ne žodžiu, tai bent jau žvilgsniu, už netinkamą elgesį, jus teis.

SPA centre maudymosi kostiumėliai nėra visiškai uždrausti kaip suomiškose pirtyse. Deja, savo maudymu apsivilkti negalima. Norintys prisidengti, tą padaryti gali tik su SPA komplekse nusipirktu maudymosi kostiumėliu/šortais. Daugumai lankytojų kyla klausimas kodėl? Atsakymas – viskas dėl šventosios higienos. Mat SPA parduodami, „stebuklingi“, maudymai nesulaiko vandens ir greičiau džiūsta 🙂

Su pirktiniais maudymais galima plaukioti baseinuose, mirkti sūkurinėse voniose, bet prieš įžengiant į pirtį, privaloma nusirengti. Na ir prasideda – eidamas į pirtį nusiimk, lipdamas į baseiną apsirenk ir taip be atvangos. Anksčiau ar vėliau, dauguma lankytojų, net ir patys didžiausi drovuoliai, praranda kantrybę, o gal visuotinės ramios, nuogumo atmosferos įkvėpti, mažesniuose baseinėliuose pliuškenasi nuogi.

Vos įžengus į SPA, maudytis nuogiems atrodė kiek nejauku, bet po kelių pirčių seansų, netikėtai išgaravo visas drovumas. Žinoma, padėjo ir tai, jog Norvegija civilizuota šalis, niekas atvirai į mūsų lietuviškąsias grožybes nespoksojo. Pabandykite ir jūs „Urve“ po kriokliais išsimaudyti nuogi, bent kelias minutes pasijusite visiškai laisvi ir atsiriboję nuo civilizacijos.

Praktinė informacija

Adresas: Kongeveien 65, Sofiemyr, 1412.

Iš Oslo autobusų stoties galite atvykti tiesioginiu SPA autobusu; bilieto kaina 50 NOK; tvarkaraštį rasite čia:  https://thewell.no/ditt-besoek/adkomst

Telefonas:  +47 480 44 888

Darbos laikas:

Nuo pirmadienio iki šeštadienio: 10h – 22h

Sekmadienį: 10h – 20h

Valstybinių švenčių metu: 11h – 18h

Kainos:

Nuo pirmadienio iki penktadienio, iki 14h: 395 NOK

Nuo pirmadienio iki penktadienio, po 14h: 495 NOK

Šeštadieniais, sekmadieniais, per valstybines šventes: 495 NOK

Vientisas maudymukas: 95 NOK

Bikini nuo: 125 NOK

Maudymosi šortai: 125 NOK

Maudymosi glaudės: NOK  95

Peshtemal (turkiškas medvilninis rankšluostis): 49 NOK

Gero poilsio!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s